Dlaczego warto wziąć udział w TEDx?

Wydarzenia TEDx stanowią źródło inspiracji zarówno dla uczestników, jak i samych prelegentów. Nic dziwnego, że filmy udostępniane po TEDx cieszą się ogromną popularnością wśród internautów nie tylko z danego regionu, ale nierzadko zyskują międzynarodowe uznanie, podobnie, jak ma to miejsce z grami online polecanymi na stronie . Te osoby, które jeszcze nigdy nie brały udziału w TEDx Talks zastanawiają się, czy warto poświęcić swój czas na wzięcie udział w konferencji. Oto dwa powody, dla których uczestnictwo w TEDx może stać się owocnym sposobem na poszerzenie swoich horyzontów.

Szansa na poznanie nowych ludzi

Prelegenci konferencji TEDx są ekspertami w swojej dziedzinie. Możliwość posłuchania tego, co mają do powiedzenia osoby doskonale znające się na swoim fachu, pozwala na poszerzenie swoich horyzontów i uzyskania wiarygodnych informacji z pierwszej ręki. TEDx cechuje różnorodność, dlatego nawet jeśli jakaś dziedzina nie wydaje się specjalnie interesująca, osoba o wysokich umiejętnościach krasomówczych, która wręcz zaraża swoją pasją, w kilka chwil może zmienić z pozoru nieciekawą rzecz w prawdziwą perełkę.

Wśród osób występujących na scenie nie jest trudno znaleźć prawdziwe gwiazdy, ale także mniej znanych profesjonalistów. Możliwość posłuchania ich opinii na żywo, a nawet zadawania dodatkowych pytań jest niezapomnianym przeżyciem. Co najważniejsze, na widowni TEDx siedzi wiele innych pasjonatów, z którymi można podzielić się własnymi poglądami, omówić wrażenia po konferencji i poszerzyć grono znajomych. Wszystko to zapewni mnóstwo osobistych i zawodowych doświadczeń. 

Różnorodność

Pomimo tego, że prelekcje TEDx posiadają dość podobny format, ich tematyka jest niezwykle różnorodna. Oznacza to, że każdy uczestnik może nauczyć się czegoś nowego, a także wyciągnąć z konferencji coś, co może zmienić dotychczasowy światopogląd. Większość uczestników wydarzeń TEDx jest zgodna co do tego, że możliwość uczestniczenia w wykładach pozytywnie wpłynęła na ich życie.

Wystąpienia podczas TEDx dotykają tak wielu tematów, że jest wręcz niemożliwe, aby nie znaleźć interesującego wykładu dla siebie. W tej kwestii warto też zaufać innym uczestnikom i obejrzeć te wykłady TEDx, które do dzisiaj cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem w Internecie. Na wysłuchanie wykładu nie trzeba poświęcać więcej niż kilkanaście minut - zdaniem internautów, w tak krótkim czasie można poszerzyć swoją wiedzę w stopniu porównywalnym do kilku godzin nauki.

TEDxLublinTEDx w Lublinie