TEDx w Lublinie obecny jest od 14 marca 2013 roku, kiedy to odbyło się nasze pierwsze wydarzenie pod nazwą TEDxCzwartekHillCinema (nazwa pochodziła od Wzgórza Czwartek).

W lipcu 2014 roku TED zmienił finalnie nazwę naszych wydarzeń i od tego czasu działamy już jako TEDxLublin.

Jako grupa kilkunastu wolontariuszy organizujemy w ciągu roku kilka spotkań, których celem jest prezentowanie ciekawych idei oraz rozwijanie lokalnej społeczności otwartych i chcących zmieniać świat ludzi.

W ramach lubelskiego TEDx’a realizujemy m.in. TEDxLublin (nasze główne wydarzenie, które odbywa się raz do roku, w listopadzie), TEDxYouth@Lublin (wydarzenie dedykowane młodzieży w wieku 13-19 lat, odbywa się raz do roku, na wiosnę) oraz TEDxLublinSalon (mniejsze spotkania lubelskiej społeczności TEDx, które odbywają się 3-4 razy w roku). Ponad to wspieramy rozwój szkolnych klubów TED-ED, w ramach których nauczyciele pracują z uczniami nad rozwojem umiejętności prezentacyjnych.

Nasze wydarzenia otrzymały wyróżnienie Prezydenta Miasta Lublin za najlepszą inicjatywę 2013 w kategorii „Społeczność lokalna”. Ponad to, Piotr Wojciechowski, inicjator i koordynator TEDxLublin, jako pierwszy polski organizator otrzymał stypendium Fundacji Billa i Melindy Gates – TEDxChange Scholarship, dzięki któremu wziął udział w oficjalnym wydarzeniu TED (TEDActive 2015). Uzyskaliśmy tym sposobem „pełną licencję” (jako czwarty TEDx w Polsce), dzięki czemu od połowy 2015 roku możemy zapraszać na nasze wydarzenia dużo więcej uczestników.

Dotychczas zrealizowaliśmy:

TEDxLublinAdventures #1: Myślenie Wizualne

TEDxYouth@Lublin 2016: SHAPE

TEDxLublin 2015

TEDxLublinSalon#3

TEDxYouth@Lublin 2015

TEDxLublinSalon #2

TEDxLublin 2014

TEDxLublinSalon #1

TEDxCzwartekHill 2013

TEDxYouth@CzwartekHill

TEDxCzwartekHillLive

TEDxCzwartekHillCinema

Lokalne Kluby TED-ED

TED-ED w Międzynarodowych Szkołach Paderwski w Lublinie

TEDxLublinTEDx w Lublinie