28 listopada 2013, w gościnnych progach Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, odbył się nasz drugi „duży” TEDx. Podczas niemal całodziennego spotkania wystąpili prelegenci z Lublina, i tak jak mówił temat przewodni, „Wake Up!”, budzili zebranych i nawoływali do działania. Bo jak nie teraz to kiedy?

Do działania budzili:

Paweł Typiak, fascynat gier, idol wielu, który pokazuje, że pasja przynosi korzyści. Dziennikarz i przedsiębiorca. Paweł mówi o tym: „Czy warto nazywać swoje hobby pracą?”

Orest Tabaka, minimalista, podróżnik, trener. Na TEDx opowiedział: „Jak eksperymentować z życiem?”

Adam Janiszewski, nauczyciel, pasjonat zawodu. Zastanawiał się czy:  „Nauka języka obcego otwiera umysł?”

Łukasz Borkowski, dziennikarz, animator, człowiek wielu talentów. Na własnym przykładzie przekonywał, że „Do celu prowadzi wiele nieprzewidywalnych dróg.”

Anna Sokołek, wokalistka, nauczycielka śpiewu. Udowodniła, że „Praca nad własnym głosem może pomóc w głębszym poznaniu siebie.”

Monika Butryn, specjalista od wizerunku, nauczycielka. W poruszającym wystąpieniu opowiedziała „Jak rodzi się kobiecość i jak tę kobiecość można pięknie karmić?”

Elwira Kusz, młoda fotograf, której zdjęcia opublikował już między innymi Vogue. Do zatrzymania się na chwilę namawiała w wystąpieniu „Stop klatka w gonitwie życia”

Marcin Panek, przedsiębiorca, mówca. W poruszającym wystąpieniu „Przełom” opowiedział o punktach zwrotnych, które ukształtowały go jako dorosłego człowieka.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia:

TEDxLublinTEDxCzwartekHill 2013