Już 26 września zapraszamy na TEDxLublinSalon#3 – Nowoczesna edukacja

by TEDxLublin on 1 września 2015

Początek roku szkolnego, to idealny moment, aby zaprosić Cię na kolejny TEDxLublinSalon, który będzie poświęcony właśnie edukacji. Ale tej nowoczesnej. Dlaczego? Uczymy się przez całe życie. I o tej nauce często mówimy i dyskutujemy. Zazwyczaj w duchu tego, że szkoła jest nudna, nie przygotowuje do realnego działania i nie rozwija kreatywności.

A gdyby tak było odwrotnie? Gdyby szkoła była świetną i fascynującą oraz wciągającą przygodą? Miejscem, w którym nie tylko zdobywa się wiedzę ale także rozwija pasje, umiejętności i kreatywność?

Co by było gdyby nauczyciele z chęcią korzystali z nowoczesnych metod pracy i działania? Gdyby współtworzyli edukację razem z uczniami i odpowiadali na ich oczekiwania i potrzeby?

W TEDxLublin wierzymy, że to jest możliwe. Że wspólnie możemy zmieniać szkołę i sposób w jaki ona działa. Jesteśmy przekonani, że nowoczesna edukacja może być dostępna dla każdego. Ale samo się to nie stanie. Musimy nad tym trochę popracować.

I do tej pracy, dyskusji i działania Cię zapraszamy.

Spotykamy się 26 września w Międzynarodowych Szkołach Paderewski. Startujemy o godzinie 15.00.

Zgłoszenia przyjmujemy do 14.09 włącznie. Formularz znajdziesz tutaj. 

Gośćmi TEDxLublinSalon#3 będą :
Małgorzata Marczewska – CEO LABlife z ponad 20 letnim doświadczeniem szkoleniowo-edukacyjnym, która opowie o tym czym jest neurodydaktyka i jak możemy wykorzystać ją w projektowaniu nowoczesnej edukacji.

Jacek Siadkowski – Prezes Fundacji H/i, projektant największych polskich wdrożeń grywalizacji w projektach społecznych. Autor publikacji „Grywalizacja. Zrób to sam!”. Jacek opowie (i pokaże w trakcie krótkiego warsztatu), czym jest grywalizacja i dlaczego powinniśmy znaleźć dla niej miejsce w szkole.

Anna Turska i Rafał Iskra – fani nowoczesnej edukacji z firmy Froebel.pl. Ania i Rafał opowiedzą o zabawie w edukacji, o tym dlaczego tak ważne jest angażowanie uczniów w zajęcia i nieustanne pobudzanie ich kreatywności. I pokażą jak to robić.

Będzie dużo wiedzy, sporo praktyki i doświadczeń. Trochę projektowania, a przede wszystkim fajny klimat, ciekawi ludzie i TEDx’owa integracja.

P.S. Uczestnicy TEDxLublinSalon#3 poznają też jako pierwsi pełną listę prelegentów TEDxLublin 2015, którą przedstawimy pod koniec spotkania i tym samym otworzymy zgłoszenia na nasze główne tegoroczne wydarzenie.

Informacje organizacyjne:
Zgłoszenia przyjmujemy do 14.09 włącznie. Formularz znajdziesz tutaj. 
Termin: Sobota, 26.09, 15.00 – 19.30
Miejsce: Międzynarodowe Szkoły Paderewski, ul. Symfoniczna 1
Koszt uczestnictwa w wydarzeniu: 25 zł (płatność po potwierdzeniu udziału z naszej strony)
Liczba miejsc ograniczona.

Strona wydarzenia na FB dostępna jest tutaj.

TEDxLublinJuż 26 września zapraszamy na TEDxLublinSalon#3 – Nowoczesna edukacja