TEDxLublin2016 odbędzie się w sobotę 19 listopada 2016 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i będzie wydarzeniem całodziennym. Rozpocznie się o 11.30 (rejestracja od 10.00) i zakończy o 19.30. Po zakończeniu odbędzie się after party.

 

UWAGA! TEDxLublin2016: BIG BANG na żywo!

Jeśli z jakiś przyczyn nie możesz być z nami ciałem – koniecznie dołącz do nas poprzez streaming live!

KLIKNIJ TU, BY OGLĄDAĆ NAS NAS NA ŻYWO!

 

Motyw przewodni TEDxLublin2016

Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest hasło BIG BANG!

Wielki Wybuch (Big Bang) – „moment gdy z bardzo gęstej i gorącej osobliwości początkowej wyłonił się Wszechświat (przestrzeń, czas, materia, energia i oddziaływania)”.

Moment, w którym wiele różnych elementów połączyło się ze sobą tworząc coś zupełnie nowego. Nową energię i jakość.

Co stanie się gdy w podobny sposób połączymy ze sobą różne, często skrajnie odległe, idee i pomysły? Co może się wydarzyć, gdy połączymy różne energie, osoby i spojrzenia na świat? Jaka nowa jakość może wyłonić się w efekcie zderzenia się ze sobą wielu różnych idei?

To właśnie sprawdzimy podczas TEDxLublin2016: BIG BANG!

 

Tego dnia na scenie wystąpi 9 wyjątkowych osób, które zaprezentują 9 różnych idei. W programie znajdzie się także część artystyczna oraz sporo dodatkowych atrakcji.

Na salę operową CSK zaprosimy 500 otwartych na nowe idee osób.

 

I jeszcze ważna ( i ciekawa informacja)

W tym roku nie poznasz naszych prelegentów aż do dnia wydarzenia. Do 19 listopada opowiemy Ci o ideach, które zaprezentują oraz o tym dlaczego ich zdaniem warto te idee promować. Jednak same sylwetki i nazwiska naszych gości pozostaną tajemnicą. Poznasz je dopiero będąc na sali. Jesteśmy przekonani, że będzie to ciekawe i fascynujące doświadczenie.

Dlaczego?

W TEDxie najważniejsze są idee. I na nich w tym roku się skupiamy. Przed wydarzeniem będziemy więc o nich mówić i zachęcać do ich odkrywania wspólnie z nami. W tym roku skupiamy się zatem na ideach, a nie nazwiskach prelegentów.

IDEA #1

Nasza pierwsza prelegentka pokaże Ci, w jaki sposób żyć w zgodzie ze sobą oraz jak zachować równowagę między aktywnym życiem zawodowym a prywatnym jednocześnie szanując swój organizm. Od dawna już nie myśli, że “dzień jest za krótki” i że “nie ma czasu” bo wie, że to od niej zależy jak go wykorzysta.

warto_z_yc__w_zgodzie_ze_soba_-114589568_1277736748936223_2592581697766721187_o

IDEA #2

Nasz kolejny prelegent pokaże Ci fascynujący sposób na sprawdzenie jak to by było gdybyś był…kimś innym. Opowie o odkrywaniu nowych tożsamości i zdobywaniu dzięki temu nowej wiedzy. A także o tym, że warto czasami spojrzeć na świat z innej perspektywy.

IDEA #4

Co 4 z nas podczas swojego życia przejdzie kryzys psychiczny wymagający pomocy z zewnątrz.
Nasz kolejny prelegent doświadczył jak ważne jest inwestowanie w zdrowie psychiczne

IDEA #5

Czy wiesz, że dzięki technologii będziemy mogli zapomnieć o wielu dziedzicznych chorobach? Że dzięki farmakogenomice możliwe jest lepsze dobranie dawki substancji czynnej w lekach ze względu na nasz określony genotyp, w związku z czym lek będzie skuteczniej oddziaływał na nasz organizm? W jaki sposób możemy stosować nutrigenomikę w kontekście odchudzania? Co to jest spersonalizowana ochrona roślin? Czym genetyka może nas jeszcze zaskoczyć?

IDEA #6

Nasz kolejny prelegent opowie ożyciu z niepełnosprawnością. O barierach międzyludzkich, społecznych, architektonicznych.
Każdy z nas ma wpływ na to jak osoby z niepełnosprawnością czują się w społeczeństwie.

IDEA #7

Nasz kolejny prelegent opowie o tym jakie procesy zachodzą w głowach konsumentów. Wyjaśni dlaczego zakochujemy się w markach oraz w jaki sposób marketerzy kreują nasze potrzeby i dlaczego niedługo zajmą się naszymi emocjami?

IDEA #8

Kolejny prelegent TEDxLublin 2016 opowie o relacjach zawodowych, które połączą człowieka i maszyny i o tym jak w przyszłości będzie wyglądała nasza praca biurowa.

IDEA #9

Nasz kolejny prelegent powie o tym, jak w innowacyjny sposób rozwijać siebie i innych. Jakiś czas temu podjął świadomą, choć ryzykowną decyzję, że nie chce już być w życiu zwolniony, że sam chce decydować o tym kiedy zaczyna i kiedy kończy projektu, z kim współpracuje a z kim nie, oraz czego nowego chce się nauczyć.

TEDxLublin2016 nie mógłby odbyć się bez wsparcia naszych Sponsorów i Partnerów.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

SPONSORZY:

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny

Urząd Miasta Lublin

Camp Leaders

Star Technology

PARTNERZY:

Meble KLER

Centrum Spotkania Kultur

Szkoła Językowa AVALON

Lubelska.tv

Kap Kap Cafe

Bon Appetit

Bieg Rzeźnika

Evenea.pl

IBB Grand Hotel Lublinianka

Studio THIS 

Znajomy Fotograf

Sketch Movie

Medikurs

PARTNERZY MEDIALNI:

Giełda Eventów

lublin.today

Jeśli Twoja firma jest zainteresowana współpracą w ramach TEDxLublin, to daj nam znać na .

TEDxLublin jest wydarzeniem typu non-profit (czyli jako organizatorzy na nim nie zarabiamy), a całość środków przekazanych przez Sponsorów przeznaczamy na organizację wydarzenia.

BILETY NA WYDARZENIE

Bilety dostępne są od 2 października do wyczerpania liczby miejsc.

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu udziału w wydarzeniu. Regulamin dostępny jest tutaj.

Zobacz jak było na TEDxLublin2015: Behind the stories.

TEDxLublinTEDxLublin2016